O badaniu wzroku

Badanie wzroku w naszych salonach przeprowadzają dyplomowani optometryści. Wszystkie badania wykonujemy bardzo sumiennie i dokładnie. Po wcześniejszej rejestracji wizyty wykonujemy optometryczne badanie refrakcji. Optometrysta przeprowadza wywiad z pacjentem i wykonuje wstępne badanie komputerowe, po którym następuje pełne badanie wzroku. Następnie przepisuje receptę z odpowiednią korekcją okularową lub kontaktową.

Pod okiem naszego fachowego i doskonale wyszkolonego personelu, twój wzrok nabierze ostrości, a świat w przygotowanych dla Ciebie okularach lub soczewkach kontaktowych, stanie się wyraźniejszy. Nie chcemy byś wierzył nam na słowo - przyjdź i sprawdź nas!

Proszę pamiętać, że termin wizyty należy ustalić wcześniej z personelem naszych salonów optycznych. Można to zrobić osobiście, telefonicznie, mailowo, przez Facebooka lub korzystając z naszego formularza kontaktowego. Jeżeli masz pytania, zapraszamy do zakładki zapytaj eksperta , sprawdź też nasz nowy dział najczęściej zadawanych pytań. Możesz również wysłać zapytanie, na które z chęcią udzielimy Ci odpowiedzi. 

Optometryści Vide-Optyk

W naszych salonach optycznych badania wykonują dyplomowani Optometryści. Wszystkie nasze Panie Optometrystki ukończyły studia inżynierskie na kierunku Optyka oraz studia magisterskie na kierunku Optometria na Politechnice Wrocławskiej. 

optometryski 2023

 

Rodzaje badań

Komputerowe badanie wzroku

Badanie komputerowe autorefraktometrem jest jedynie badaniem wstępnym, który szacuje wstępną wartość wady wzroku. Wynik tego badania nie określa ostatecznej korekcji, a na jego podstawie nie można wykonać okularów. Wynik badania komputerowego daje specjaliście jedynie wskazówkę do dalszych pomiarów. Skorzystaj z darmowego badania wzroku w Vide Optyk i zostan naszym klientem!

Pełne badanie wzroku

Pełne badanie wzroku zawsze powinno rozpocząć się od wywiadu z pacjentem. Po wykonaniu badania komputerowego specjalista przystępuje do pełnego badania wzroku za pomocą foroptera i tablicy z optotypami. Każde badanie kończy się wstawieniem odpowiednich soczewek w oprawę próbną i sprawdzenie jak pacjent czuje się w dobranej korekcji. Nasi doświadczeni, wrocławscy optometryści wykonają całość w pełni profesjonalnie.

Dobór soczewek kontaktowych

Dobór soczewek kontaktowych rozpoczyna się pełnym badaniem wzroku, w celu wyznaczenia korekcji. Następnie specjalista dokonuje przesiewowej oceny przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej. Gdy nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia soczewek następuje nauka zakładania i zdejmowania soczewek oraz ocena ich dopasowania w biomikroskopie przez specjalistę. Cena badania obejmuje również zestaw soczewek próbnych oraz wizyty kontrolne.

Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego

Ciśnienie wewnątrzgałkowe mierzy się tonometrem. W naszych salonach optycznych używamy tonometru bezdotykowego, który wykonuje pomiar dzięki delikatnemu i szybkiemu podmuchowi powietrza w kierunku rogówki. Wartości ciśnienia mogą różnić się w zależności od pory dnia, dlatego jeśli wyniki budzą wątpliwość należy powtórzyć pomiar o innej porze. Pomiar wykonywany jest kilkukrotnie, aby zminimalizować wpływ czynników takich jak strach i napięcie mięśni oka.