Okulary dla Kierowców


Wiele osób czuje się niekomfortowo i niepewnie, kiedy kierują pojazdem w trudnych warunkach atmosferycznych, szczególnie nocą, o zmierzchu czy podczas deszczu. Jazda samochodem może być zatem wyzwaniem dla każdego, a niezależnie od długości pokonywanego dystansu dobre, relaksujące widzenie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa podczas jazdy.

BADANIA POKAZUJĄ ŻE KIEROWCY PROWADZĄCY W TRUDNYCH WARUNKACH NAJBARDZIEJ SKARŻĄ SIĘ NA:
-  Słabą widoczność (kontrast) w niesprzyjających warunkach takich jak deszcz, zmierzch czy noc.
-  Irytujące odblaski świateł samochodów jadących z naprzeciwka.
- Niekomfortowe widzenie podczas przenoszenia wzroku z dali na deskę rozdzielczą oraz w trakcie korzystania z lusterek.

Soczewki okularowe dla kierowców mają za zadanie podnieść kontrast widzenia, zminimalizować odblaski od nadjeżdżających samochodów oraz chronić oczy przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi podczas jazdy. Oferujemy Państwu szereg rozwiązań, które ma na celu podnieść komfort widzenia. Poznaj naszą ofertę dla kierowców oraz wybierz rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb.

Wszystkie soczewki przedstawiane poniżej dostępne są jako korekcyjne soczewki okularowe w wersji jednoogniskowej (do dali)
oraz w wersji progresywnej lub bez konieczności korygowania wady wzroku jako tzw. zerówki.


SOCZEWKI Z POWŁOKĄ EYEDRIVE

Soczewki okularowe EyeDrive w sposób idealny wpasowują się w wymagania jakie stawiają nam sytuacje drogowe. Dzięki ostremu widzeniu i szerokim strefom widzenia dojedziesz do celu bezpiecznie, zrelaksowany, bez przeszkadzających olśnień.

Optymalna ochrona przeciw olśnieniem dzięki innowacyjnej technologii Reflect Control pozwala wyeliminować olśnienie np. od nadjeżdżających pojazdów, do 90%. Redukcja odblasków zapewnia podniesiony kontrast oraz podnosi widoczność szczegółów na drodze.

Soczewki z powłoką EyeDrive w połączeniu z technologią fotochromową Transitions XTRActive, które dopasowują swoje zabarwienie do warunków oświetleniowych. Zapewniają precyzyjne widzenie zarówno w ostrym słońcu, jak i słabo oświetlonych miejscach na drodze takich, jak tunele czy obszary zalesione. Powłoka fotochromowa aktywuje się za szybą samochodu nawet do 50%. Soczewki dostępne są w zabarwieniu szarym, brązowym i kultowym grafitowo zielonym. (1)
Więcej informacji o soczewkach fotochromowych znajdziesz TUTAJ.

eyedrive 750 200

 

 

zeiss drivesafe lenses 1


SOCZEWKI ZEISS DRIVE SAVE
 

Soczewki z powłoką DriveSave zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić kierowcom większy kontrast i bezpieczeństwo jazdy. Technologia Luminance Design zastosowana w konstrukcji soczewki – uwzględnia zmianę wielkości źrenicy zapewniając lepszy kontrast widzenia zarówno w dzień jak i w nocy. Powłoka antyrefleksyjna DuraVision DriveSafe - redukuje aż do 64% męczące odblaski świateł samochodów jadących z naprzeciwka w tym ksenonowych i halogenowych.

Aby zapewnić komfortowe widzenie w każdej odległości stworzono soczewki Progresywne z Technologią ZEISS DriveSafe - konstrukcja soczewek progresywnych zapewnia aż do 43% szersze pole widzenia w strefie pośredniej, odpowiednio dopasowanej do deski rozdzielczej oraz korzystania z lusterek bocznych w samochodzie oraz do 14% szersze pole widzenia do dali co zapewnia lepsze postrzeganie obrazu na drodze i zwiększone bezpieczeństwo podczas kierowania pojazdem. (2)

 

SOCZEWKI ENROUTE I ENROUTE PRO     

Soczewki Enroute i EnroutePRO posiadają filtr przeciwdziałający oślepieniu. Poprawia on ostrość obrazu oraz posiada właściwości powłoki antyrefleksyjnej. Ogranicza efekt oślepienia poprzez redukcję wysokoenergetycznego światła widzialnego, emitowanego przez reflektory (LED i ksenonowe) samochodów nadjeżdżający z naprzeciwka, oświetlenie drogowe i urządzenia zamontowane wewnątrz samochodu. Zapewnia również zmniejszenie odbicia oraz poprawę kontrastu i jakości widzenia przy słabym oświetleniu. Polecamy wybór takich soczewek do okularów do jazdy nocą i za dnia.

kierowcow

Soczewki w wersji Enroute (klasycznej) są soczewkami, które można użytkować każdego dnia również podczas pracy przy komputerze. Biorąc pod uwagę specyfikację filtra wycinającego światło widzialne wysokiej energii (HEV) największe właściwości soczewki występują podczas prowadzenia samochodu szczególnie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Dodatkowo soczewki mogą poprawić kontrast widzenia podczas korzystania z urządzeń elektronicznych w kabinie pojazdu (np. tablet, smartfon lub klasyczne nawigacje z ekranami LED emitującymi światło niebieskie). W soczewce EnroutePRO został zastosowany dodatkowo filtr podnoszący kontrast widzenia szczególnie po zmroku, stąd również soczewka wykazuje większe niż w wersji klasycznej zabarwianie wstępne. Konstrukcja ta dedykowana jest szczególnie zawodowym kierowcom lub jako dodatkowa para okularów tylko do prowadzenia pojazdów. (3)

SOCZEWKI Z BARWIENIEM BLUE BLOCKER

Powłoka Blue Blocker to filtr selektywny, który blokuje promieniowanie UV i część światła niebieskiego. Ten rodzaj soczewek nie jest zalecany do ciągłego noszenia i może zostać wykorzystywany tylko w szczególnych warunkach. Jest szczególnie przydatny w trudnych warunkach – w deszczu, we mgle, o świcie i zmierzchu oraz w silnym zachmurzeniu. Poprzez żółtą barwę światła przechodzącego, znacznie poprawiają widzenie oraz ocenę odległości, rozjaśniając postrzegany obraz. Specyfika tych soczewek okularowych sprawia, że są one zalecane jako dodatkowa para okularów stworzona do prowadzenia pojazdów tylko w określonych warunkach.

Uwaga! Okulary z tą powłoką nie osłabiają natężenia światła reflektorów, pojazdów jadących z naprzeciwka!


SOCZEWKI Z POWŁOKĄ TRANSITIONS XTRACTIVE ORAZ TRANSITIONS XTRACTIVE POLARIZED

Powłoka Transitions XTRActive dedykowana jest osobom, które szukają okularów zaciemniających się wewnątrz samochodu. Dodatkową korzyścią płynącą z używania tych soczewek jest fakt, iż soczewki Transitions XTRActive są przeznaczone także do nocnej jazdy samochodem (zgodnie z normą ISO EN-PN 14889).

NOWOŚĆ NA RYNKU Soczewki Transitions TRActive Polarized 

Soczewki zaciemniające się w samochodzie z aktywną polaryzacją. Zaprojektowane z myślą o odblaskach, soczewki Transitions XTRActive Polarized stają się polaryzacyjne w miarę oświetlenia na zewnątrz, osiągając skuteczność polaryzacji do 90% nawet w wysokich temperaturach, podobnie jak okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją. Soczewki dostępne są wyłącznie w szarym zabarwieniu. (4)

Więcej informacji o soczewkach fotochromowych znajdziesz TUTAJ.


SOCZEWKI PRZECIWSŁONECZNE Z POLARYZACJĄ

Soczewki polaryzacyjne, dzięki swoim właściwością optycznym zapewniają maksymalną ochronę wzroku przed światłem UV 400, zwiększają naturalną percepcję kolorów oraz co najważniejsze redukują odblaski od poziomych powierzchni, które pojawiają się podczas jazdy na desce rozdzielczej, maskach nadjeżdżających samochodów oraz samej powierzchni jezdni. Na wskutek redukcji odblasków oraz stałemu zabarwieniu, soczewki polaryzacyjne zapewniają bezpieczeństwo podczas długich podróży, nawet w mocno nasłonecznionych warunkach. W naszej ofercie posiadamy soczewki polaryzacyjne w wielu wersjach kolorystycznych.

Jeśli poszukujesz nowych całych okularów polaryzacyjnych bez konieczności skorygowania w nich wady wzroku oraz wymiany w nich soczewek okularowych w naszych salonach znajdziesz również wiele gotowych modeli opraw przeciwsłonecznych z polaryzacją.

(1) www.jzo.com.pl
(
2) www.zeiss.pl/vision-care/produkty-zeiss
(
3) www.hoyavision.com
(4) www.transitions.com/pl

Wszystkie proponowane przez nas soczewki posiadają certyfikat jakości ISO i znak zgodności CE. Nasze soczewki posiadają godło TERAZ POLSKA , otrzymały LAUR KONSUMENTA, a także złoty medal i wyróżnienia na krajowych i międzynarodowych targach optycznych.