Soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną BLUE

 

Projekt bez tytułu

 

Ekrany tych cyfrowych urządzeń emitują światło niebieskie, które podczas długiego użytkowania staje się realnym zagrożeniem dla naszego wzroku. Światło niebieskie nie tylko powoduje zmęczenie oczu, ale również rozregulowuje cykl dobowy naszego organizmu, a w nadmiarze może doprowadzić do poważnych uszkodzeń soczewki ocznej lub siatkówki.

Świat optyczny znalazł świetne rozwiązanie tego problemu. Soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną Blue redukują szkodliwe promieniowanie z zakresu światła ultrafioletowego oraz niebieskiego w zakresie 390-440 nm.

Przepuszczają one jednak zdrowe niebieskie światło niezbędne naszym organizmom. Badania wykazały, że niebieskie światło o długości fal powyżej 460 nm odgrywa bardzo ważną rolę w regulacji poziomu melatoniny, a zatem także w regulacji naszego biorytmu i dobrego samopoczucia.

W porównaniu do soczewek z filtrem światła niebieskiego, soczewki ze zwykłą powłoką antyrefleksyjną nie zapewnią tak dobrej ochrony przed różnego rodzaju chorobami oczu oraz nie eliminują ich zmęczenia. Jeśli pracujesz z ekranami cyfrowymi, jesteś studentem lub po prostu spędzasz bardzo dużo czasu przed komputerem, a Twoim znakiem rozpoznawczym jest smartfon w dłoni, to nasze soczewki są stworzone właśnie dla Ciebie!

W swojej ofercie posiadamy soczewki wiodących światowych marek: ZEISS, NIKON, HOYA, JZO, SEIKO.

Wszystkie proponowane przez nas soczewki posiadają certyfikat jakości ISO i znak zgodności CE. Nasze soczewki posiadają godło TERAZ POLSKA , otrzymały LAUR KONSUMENTA, a także złoty medal i wyróżnienia na krajowych i międzynarodowych targach optycznych.