O badaniu wzroku

Badanie wzroku w naszych salonach przeprowadzają dyplomowani optometryści. Wszystkie badania wykonujemy bardzo sumiennie i dokładnie. Po wcześniejszej rejestracji wizyty wykonujemy optometryczne badanie refrakcji. Optometrysta przeprowadza wywiad z pacjentem i wykonuje wstępne badanie komputerowe, po którym następuje pełne badanie wzroku. Następnie przepisuję receptę z odpowiednią korekcją okularową lub kontaktową.

Pod okiem naszego fachowego i doskonale wyszkolonego personelu, twój wzrok nabierze ostrości, a świat w przygotowanych dla Ciebie okularach lub soczewkach kontaktowych, stanie się wyraźniejszy. Nie chcemy byś wierzył nam na słowo - przyjdź i sprawdź nas!

Proszę pamiętać, że termin wizyty należy ustalić wcześniej z personelem naszych salonów optycznych. Można to zrobić osobiście, telefonicznie, mailowo, przez Facebooka lub korzystając z naszego formularza kontaktowego. Jeżeli masz pytania, zapraszamy do zakładki zapytaj eksperta , sprawdź też nasz nowy dział najczęściej zadawanych pytań. Możesz również wysłać zapytanie, na które z chęcią udzielimy wyczerpującej odpowiedzi. 

Komputerowe badanie wzroku

Badanie komputerowe autorefraktometrem jest jedynie badaniem wstępnym, który szacuje wstępną wartość wady wzroku. Wynik tego badania nie określa ostatecznej korekcji, a na jego podstawie nie można wykonać okularów. Wynik badania komputerowego daje specjaliście jedynie wskazówkę do dalszych pomiarów. Skorzystaj z darmowego badania wzroku w Vide Optyk i zostan naszym klientem!

Pełne badanie wzroku

Pełne badanie wzrok zawsze powinno rozpocząć się od wywiadu z pacjentem. Po wykonaniu badania komputerowego specjalista przystępuje do pełnego badania wzroku za pomocą foroptera i tablicy z optotypami. Każde badanie kończy się wstawieniem odpowiednich soczewek w oprawę próbną i sprawdzenie jak pacjent czuje się w dobranej korekcji. Nasi doświadczeni, wrocławscy optometryści wykonają całość w pełni profesjonalnie.

Dobór soczewek kontaktowych

Dobór soczewek kontaktowych rozpoczyna się pełnym badaniem wzroku, w celu wyznaczenia korekcji. Następnie specjalista dokonuje przesiewowej oceny przedniego odcinka oka w lampie szczelinowej. Gdy nie ma żadnych przeciwwskazań do noszenia soczewek następuje nauka zakładania i zdejmowania soczewek oraz ocenę ich dopasowania w biomikroskopie przez specjalistę. Cena badania obejmuje również zestaw soczewek próbnych oraz wizyty kontrolne.

Pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego

Ciśnienie wewnątrzgałkowe mierzy się tonometrem. W naszych salonach optycznych używamy tonometru bezdotykowego, który wykonuje pomiar dzięki delikatnemu i szybkiemu podmuchowi powietrza w kierunku rogówki. Wartości ciśnienia mogą różnić się w zależności od pory dnia, dlatego jeśli wyniki budzą wątpliwość należy powtórzyć pomiar o innej porze. Pomiar wykonywany jest kilkukrotnie, aby zminimalizować wpływ czynników takich jak strach i napięcie mięśni oka.