Inteligentne szkła ochronne

Okulary przeciwsłoneczne - Wrocław

  Okulary przeciwsłoneczne: O konieczności zabezpieczenia przed promieniowaniem słonecznym wiedziano od bardzo dawna. Swego rodzaju ochronę prze słońcem stosowano już około XII wieku w Chinach. Były to co prawda jedynie przydymione kawałki kwarcu bez właściwości korekcyjnych, ale w pewnym sensie spełniały swoje zadanie. Dzisiaj okulary przeciwsłoneczne ewaluowały do tego stopnia, że już nie tylko chronią przed promieniowaniem słonecznym, wadami wzroku, ale i są doskonałym uzupełnieniem stroju czy podkreśleniem własnej osobowości. Światło jest niezbędne do widzenia, mówimy że światło słoneczne to zdrowie. Zapraszamy do wyboru najlepszych okularów przeciwsłonecznych we wrocławskich salonach Vide Optyk.

Do atmosfery przenika promieniowanie UVA i UVB. Nadmiar tego promieniowania może być szkodliwy nie tylko dla naszej skóry, ale i oczu. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób przebywających na świeżym powietrzu, pacjentów przyjmujących leki fotouczulające, dzieci i młodzieży oraz osób po zabiegach na gałce ocznej. Promienie UV są niewidoczne i docierają do nas niezależnie od pory roku, zarówno w słoneczne jak i pochmurne dni. Mogą powodować szereg problemów zdrowotnych układu wzrokowego, takich jak zaćma, skrzydlik, zwyrodnienia rogówki, a nawet zmiany nowotworowe np. czerniak. Okulary przeciwsłoneczne powinny chronić przed negatywnym oddziaływaniem. U dobrego optyka dowiemy się jak chronić oczy przed tymi zagrożeniami. Działania naukowe pozwalają producentom soczewek okularowych na nakładanie specjalnych warstw antyrefleksyjnych z dodatkową powłoką UV. Powłoki te chronią nasze oczy nie tylko poprzez odbicie promieni UV padających na zewnętrzną stronę szkła, ale blokują też promienie wpadające od tyłu i boku soczewki.

Okulary przeciwsłoneczne - Wrocław

Dobry optyk powinien zaproponować pacjentowi maksymalną ochronę jego wzroku przedstawiając cały wachlarz powłok UV, które są dostępne dla wszystkich rodzajów szkieł okularowych: bezbarwnych, barwionych, fotochromowych, korekcyjnych i bez korekcji, jednoogniskowych i progresywnych. Przy okazji można zapytać optyka o dodatkową warstwę zabezpieczającą szkła przed zaparowywaniem, co jest szczególnie uciążliwe w chłodne dni oraz podczas wysiłku, gdy organizm wytwarza zwiększoną ilość ciepła. W naszym wrocławskim salonie optycznym znajdziesz najnowsze modele renomowanych firm w dobrych cenach. Wszystkie nasze okulary przeciwsłoneczne posiadają soczewki z filtrami gwarantującymi ochronę przed promieniowaniem UV.