Okulary dla Kierowców

 EyeDrive

Soczewki okularowe EyeDrive® w sposób idealny wpasowują się w wymagania jakie stawiają nam sytuacje drogowe. Dzięki ostremu widzeniu i szerokim strefom widzenia dojedziesz do celu bezpiecznie, zrelaksowany, bez przeszkadzających olśnień.

eyedrive 750 200

OPTYMALNA OCHRONA PRZECIW OLŚNIENIOM - Innowacyjna technologia Reflect Control pozwala wyeliminować olśnienie np. od nadjeżdżających pojazdów, do 90%. Wzrasta kontrast oraz widoczność szczegółów. 

KOMFORTOWA OCHRONA PRZED SŁOŃCEM z technologią Transitions® XTRActive® Soczewki idealnie dopasowują się do warunków oświetleniowych. Zapewniają precyzyjne widzenie zarówno w ostrym słońcu, jak i słabo oświetlonych miejscach na drodze takich, jak tunele czy obszary zalesione. - Aktywacja za szybą samochodu – nawet do 50%.- Dostępne w zabarwieniu szarym, brązowym i kultowym grafitowozielonym. Materiał wykorzystany ze strony www.jzo.com.pl

 

DRIVESAFE

zeiss drivesafe lenses 1

Wiele osób czuje się niekomfortowo i niepewnie, kiedy kierują pojazdem w trudnych warunkach atmosferycznych, szczególnie nocą, o zmierzchu czy podczas deszczu. Jazda samochodem może być zatem wyzwaniem dla każdego, a niezależnie od długości pokonywanego dystansu dobre, relaksujące widzenie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa podczas jazdy.. Badania pokazują, że kierowcy prowadzący w trudnych warunkach najbardziej skarżą sie na:- Słabą widoczność (kontrast) w niesprzyjających warunkach takich jak deszcz, zmierzch czy noc.- Irytujące odblaski świateł samochodów jadących z naprzeciwka.- Niekomfortowe widzenie podczas przenoszenia wzroku z dali na deskę rozdzielczą oraz w trakcie korzystania z lusterek.

Soczewki ZEISS Drive Save zostały zaprojektowane by zapewnić kierowcom większy kontrast i bezpieczeństwo jazdy Technologia Luminance Design™ – uwzględnia zmianę wielkości źrenicy zapewniając lepszy kontrast widzenia zarówno w dzień jak i w nocy.Powłoka antyrefleksyjna DuraVision®DriveSafe - redukuje aż do 64% męczące odblaski świateł samochodów jadących z naprzeciwka w tym ksenonowych i halogenowych.Technologia ZEISS DriveSafe - w soczewkach progresywnych zapewnia aż do 43% szersze pole widzenia w strefie pośredniej (deska rozdzielcza, korzystanie z lusterek w samochodzie) oraz do 14% szersze pole widzenia do dali (lepsze postrzeganie obrazu na drodze). Jeżeli chodzi o ZEISS DriveSafe, cena w Vide-Optyk może Cię bardzo pozytywnie zaskoczyć! Zamów swoje soczewki i okulary do jazdy nocą już dziś.

 

 Enroute i EnroutePRO     

Soczewki Enroute i EnroutePRO posiadają filtr przeciwdziałający oślepieniu. Poprawia on ostrość obrazu oraz posiada właściwości powłoki antyrefleksyjnej. Ogranicza efekt oślepienia poprzez redukcję wysokoenergetycznego światła widzialnego, emitowanego przez reflektory (LED i ksenonowe) samochodów nadjeżdżający z naprzeciwka, oświetlenie drogowe i urządzenia zamontowane wewnątrz samochodu. Zapewnia również zmniejszenie odbicia oraz poprawę kontrastu i jakości widzenia przy słabym oświetleniu. Polecamy wybór takich soczewek do okularów do jazdy nocą i za dnia.

kierowcow

Soczewki w wersji Enroute (klasycznej) są soczewkami, które można użytkować każdego dnia również podczas pracy przy komputerze. Biorąc pod uwagę specyfikację filtra wycinającego światło widzialne wysokiej energii (HEV) największe właściwości soczewki występują podczas prowadzenia samochodu szczególnie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Dodatkowo soczewki mogą poprawić kontrast widzenia podczas korzystania z urządzeń elektronicznych w kabinie pojazdu (np. tablet, smartfon lub klasyczne nawigacje z ekranami LED emitującymi światło niebieskie). W soczewce EnroutePRO został zastosowany dodatkowo, filtr podnoszący kontrast widzenia szczególnie po zmroku, stąd również soczewka wykazuje spore wstępne zabarwianie i proponujemy ją tylko dla zawodowych kierowców lub jako dodatkową parę okularów tylko do prowadzenia samochodu.

 

 DRIVEWEAR

drivewear okulary dla kierowcow

Soczewki okularowe dla kierowców Drivewear - to nowoczesna soczewka polaryzacyjna fotochromowa, reagująca zmianą zabarwienia także za szybą np. samochodu, Przy zachmurzonym niebie oraz podczas deszczu zapewnia wysoką przepuszczalność światła, rozjaśnia obraz, zwiększa rozpoznawanie obiektów i postrzeganie głębi. Natomiast podczas słonecznej pogody redukuje niebezpieczne, oślepiające odbicia światła jednocześnie wyostrzając kontrast i poprawiając widzenie kolorów. Filtr polaryzacyjny redukuje oślepiające odbicia od płaskich powierzchni. Natomiast filtr fotochromowy powoduje zaciemnianie soczewki w słoneczną pogodę, również za szybą samochodu. Drivewear moż być używana przez osoby z wadą wzroku oraz przez osoby, które nie wymagają żadnej korekcji. Wysokiej jakości antyrefleks niweluje odbicia i załamania światła w soczewkach. Uwaga! Drivewear to nie okulary do jazdy nocą - nie powinno się z nich korzystać po zmroku.

 

Blue Blocker

Blue Blocker to soczewki, które podnoszą komfort widzenia w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, takich jak: silne zachmurzenie, mgła, mżawka, jazda po zmierzchu. Poprzez żółtą barwę światła przechodzącego, znacznie poprawiają widzenie oraz ocenę odległości, rozjaśniając postrzegany obraz. Ten rodzaj soczewek mogą używać osoby wymagające korekcji wzroku oraz te, które jej nie potrzebują. Uwaga! Okulary z tą powłoką nie osłabiają natężenia światła reflektorów, pojazdów jadących z naprzeciwka!

Transitions XTRActive

Transitions XTRActive dedykowana jest osobom, które szukają okularów zaciemniających się wewnątrz samochodu. Dodatkową korzyścią płynącą z używania tych soczewek jest fakt, iż soczewki Transitions XTRActive są przeznaczone także do nocnej jazdy samochodem (zgodnie z normą ISO EN-PN 14889) Rekomendujemy soczewki Transitions XTRActive z nowoczesnymi powłokami antyrefleksyjnymi.

Polaryzacja

W naszej ofercie są nowe soczewki polaryzacyjne POLARYZACYJNE w 6 kolorach, które zwiększają naturalną percepcję barw oraz poprawiają kontrast i widoczność redukując odblaski od poziomych powierzchni.

Wszystkie proponowane przez nas soczewki posiadają certyfikat jakości ISO i znak zgodności CE. Nasze soczewki posiadają godło TERAZ POLSKA , otrzymały LAUR KONSUMENTA, a także złoty medal i wyróżnienia na krajowych i międzynarodowych targach optycznych.